Mit tehetünk a kellemetlen szájszag ellen?
A mindennapi élet apró kellemetlenségei között talán az egyik legbosszantóbb a szájszag. És lássuk be, több is mint bosszantó, eléggé kényes téma is. Ha találkozunk valakivel, vagy felébredünk valaki mellett, a friss lehelet érzése alapvető lenne a jó közérzet és a magabiztosságunk szempontjából. Mit tehetünk azonban, ha nem jó a szájszagunk? Van-e segítség rossz szájszag ellen?
Mindenekelőtt azt kell tisztán látnod, hogy miért fordulhat mindez elő. Tudod, nem feltétlenül csak a hagyma a ludas. Sőt.
A szájszag okai – Reggeli szájszag
Mindenki ismeri a "reggeli szájszagot", amely sokak napkezdetét meg is keseríti. A reggeli szájszag oka azonban elég egyértelmű: éjszaka kevesebb nyálat termelünk. Tudható, hogy a nyál természetes módon segít a baktériumok és élelmiszermaradványok eltávolításában, de mivel éjszaka kevesebb nyál termelődik, a kórokozók és azok bomlási termékei szabadon szaporodnak, amíg mi alszunk.
Az ételektől a szokásokig – További kiváltó okok
Persze ok lehet a fent már említett hagyma is. Az étkezés során elfogyasztott ételek, különösen a hagymafélék, a fokhagyma vagy az erőteljes fűszeres ételek ugyanis egyértelműen kellemetlen leheletet okozhatnak. Nem foghatunk azonban mindent a vacsoránkra, a szájszag mögött sokszor más magyarázat keresendő. A dohányzás és az alkoholfogyasztás például azonnali szájszagot eredményez, amely a káros anyagok és szájüregi irritáció következménye.
Az is meglehet viszont, hogy a szájszag nem is a szájból ered! Hiába mosol fogat, tisztítod ki alaposan a szádat, nem tehetsz a szájszag ellen? Akkor máshol kell rátalálnod a kiváltó okra. Például a gyomrodban.
A savas vagy fémes szájszag például gyomorproblémákat vagy emésztőrendszeri rendellenességeket tükrözhet. Tapasztalhatsz azonban más jellegű szájszagot is, mint például acetonos leheletet.
Acetonos lehelet – Mit tehetünk a szájszag ellen ebben az esetben?
Az acetonos lehelet igen furcsa; sokan édeskés, gyümölcsös, mások halszerű szagként írják le. Ha ilyet tapasztalsz magadon vagy máson, egészségügyi problémák jeleként értelmezheted azt. Melyek lehetnek ezek?
- A ketózis például olyan állapot, amikor a test glükóz helyett a zsírokat használja energiaforrásként. Ez előfordulhat diéta során, különösen az alacsony szénhidráttartalmú vagy ketogén diéták esetén, de megjelenhet cukorbetegségnél is, amikor a test nem tudja megfelelően hasznosítani a glükózt. Emiatt a zsírsavak lebontásából származó ketonok felhalmozódhatnak, ez pedig acetonos szájszagot eredményezhet. Ugyanez a helyzet viszont akkor is, ha épp nagyon magas fehérjetartalmú étrenden élünk. Szóval csak óvatosan a diétákkal!
- Nem gondolnánk, de a hosszabb éhezési időszakok vagy súlyos étkezési rendellenességek is okozhatnak acetonos leheletet.
- Említettük a gyomrot is, de azért ott sem olyan egyszerű a helyzet. Néhány anyagcserebetegség, mint például az élelmiszer-intolerancia vagy az enzimhiány, szintén felelőssé tehetők a kellemetlen szájszagért.
Amit azonban mindenképpen tudnod kell, hogy az acetonos lehelet tünet is lehet, és a pontos okokat orvosi vizsgálat során érdemes kideríteni. Ha észleled az acetonszagot a leheletedben, és az nem magyarázható egyértelmű ételmaradványokkal vagy szájhigiéniai problémákkal, kérd ki szakértők véleményét. Addig pedig mutatunk egy fantasztikus lehetőséget mindennemű szájszag ellen.
A friss lehelet kulcsa – Klorofill folyékony cseppek
Amikor a kellemetlen szájszag meghatározza a mindennapjaidat, a megoldás talán közelebb van, mint gondolnád. A klorofill ugyanis nem csak a növények energiáját adja, hanem az emberi szervezetben is rendkívül hasznos. A méregtelenítés és az immunrendszer erősítése mellett hatékonyan képes megakadályozni a kellemetlen szájszagot okozó baktériumok elszaporodását. (A klorofill hatásairól ITT írtunk nagyon részletesen.)
A Klorofill folyékony cseppek segítségével egyszerűen beillesztheted ezt a természetes megoldást a mindennapi életbe, és máris rengeteget tettél a szájszag ellen. Ha viszont nemcsak a kellemetlen szájszagtól szeretnél megszabadulni, hanem újra egészségesnek és frissnek szeretnéd magad érezni, akkor is bátran élhetsz a természet erejével. A Klorofill folyékony cseppek nagyon sokoldalúan támogatják a szervezetünket, energiát adnak, méregtelenítenek és segítenek fenntartani az immunrendszer működését is.
A friss lehelet receptje
- Klorofill folyékony cseppek használata: Adj a cseppentővel néhány csepp Klorofill folyékony cseppet egy pohár vízbe vagy más italodhoz. A klorofill segít elpusztítani a szájban élő baktériumokat, így hozzájárul a friss lehelethez.
- Napi rutin: Használd rendszeresen a klorofill cseppeket, lehetőleg reggelente vagy ébredés után. Ez segít megszüntetni a reggeli szájszagot, valamint megelőzni a kellemetlen szájszagot a nap hátralévő részében is.
- Szabályos szájhigiénia: Ne feledkezz meg a rendszeres fogmosásról, fogselyem használatáról és a nyelv tisztításáról sem. A megfelelő szájhigiénia alap a szájszag elleni küzdelemben.
Pranagarden, az egészség és frissesség harmóniája
Ha tehát szájszag ellen keresel hatékony megoldást, ne menj tovább. Próbáld ki a Pranagarden Klorofill folyékony cseppeket és nyerd vissza a magabiztosságodat.
További hasonló segítő tartalmakat ITT találsz, és kövess bennünket a Facebook-, illetve az Instagram-oldalunkon is, hogy mindig értesülj friss híreinkről.